V čem jsme jedineční

Jak se vyrábí Vaše nová taška od nás?

Naše batohy, tašky i kabelky jsou v Indii vyráběny výhradně z kraví nebo buvolí kůže. V Indii jsou krávy posvátné, je jim umožněno se volně pohybovat, jsou vždy kvalitně krmeny a opatrovány. Dokonce jsou chráněny zákonem.

Kůže pro naše výrobky se zpracovává ze zvířat, která uhynula věkem nebo se jim stala nějaká nehoda. Kůže je vyčiněna rostlinnými oleji tradičním způsobem s minimem použití chemikálií. Finální povrchové úpravy jednotlivých usní se mohou lišit (ošetřená anilinem, broušená, voskovaná…). Protože se zvířata nechovají v uzavřených ohradách, je jejich kůže velmi kvalitní a nepoškozená.

Proč neprodáváme produkty z kozí kůže?

Chceme, aby naše výrobky sloužily po mnoho let. Kozí kůže je v Indii jedna z nejlevnějších. Její kvalita ani životnost se nepřibližuje kůžím kravským, nebo ještě silnějším buvolím, které se díky své pevnosti výborně hodí na velká zavazadla a batohy. Kozí kůže mívá také často nepříjemný štiplavý zápach a surový povrch. Naše usně mají příjemnou vůni. Pro výrobky vždy používáme „full grain leather“, jedná se o nejkvalitnější svrchní vrstvu kůže.

Všechny naše produkty jsou ručně vyráběny s fortelem zkušených řemeslníků. Každý z nich je jedinečný. Kvalita výrobků je dokonalá a design neotřelý. Tím se lišíme od mnoha jiných prodejců kožených výrobků.

UŽITEČNÉ TIPY PRO VAŠE KOŽENÉ VÝROBKY

Pokud se o kožené výrobky dobře staráte, mohou sloužit po desetiletí. Existuje mnoho věcí, které lze udělat, abyste zajistili zachování krásy a prodloužení životnosti Vaší investice.

Kožený výrobek je vystaven mnoha škodlivým vlivům. Olejové skvrny, přeplnění nebo kosmetika v tašce, přispívají k jejímu poškození. Máme pro Vás několik tipů, jak prodloužit životnost Vaší tašky, abyste ji mohli používat každý den po mnoho let.

Také doporučujeme využít náš speciální balzám na kůži:

Včelí balzám na kůži

 

Udržujte ruce čisté

Kůže je přírodní materiál absorbující olej. Pokud je na pokožce olej (krém na ruce…), může způsobit ztmavnutí kožené tašky. Mastné skvrny přitahují nečistoty a díky tomu může pak kožená taška vypadat ošuměle.

Váš make-up by měl být uložen v samostatném pouzdře

Kůže se snadno obarví, proto doporučujeme líčení a kosmetiku uchovávat v kabelce v samostatném pouzdře, aby ji při náhodném porušení obalu nepoškodily.

Vyvarujte se přeplnění tašky

Dlouhodobé nošení přeplněné tašky může způsobit trvalou změnu jejího tvaru. Noste přiměřené množství věcí, což zajistí zachování krásné kontury tašky a uleví Vašim ramenům. Také se vyhněte přenášení nadměrně těžkých břemen.

Koženou tašku udržujte vždy suchou

Pokud se Vám na koženou tašku dostane voda, vysušte ji například pomocí ručníku. Nepoužívejte sušičku na prádlo nebo vysoušeč vlasů. Tašku nechte přirozeně uschnout na vzduchu.

Čištění kožené tašky

Aby byla Vaše kožená kabelka po léta v kondici, je dobré používat prostředky na čištění a impregnaci kůže. Postupujte podle pokynů stanovených výrobcem impregnačních a čistících prostředků.

Skladování

Pokud tašku dlouho nenosíte, doporučujeme zejména velké cestovní tašky nemačkat a nechat při skladování alespoň částečně naplněné např. papírem. Zamezíte tak případnému vzniku vad na kontuře tašky.

Přejeme mnoho příjemných dní ve společnosti našich výrobků.

Za FREIBAGS.CZ

Martin Frei